0549 251 90 90

Gaziantep güneş enerjisi imalatı bizim işimiz güçümüz herşeyimiz.!

30 lu Vakum Tüplü Güneş Enerji Sistemleri

Doğal teorisi Tümüyle camdan olan ve havası alınmış tüp Güneş Isıtma Sistemi, yüksek emme ve film tabakalarının düşük yaylım oranları sayesinde güneş enerjisini ısı enerjisine dönüştürür. Sistemin verimli çalışması için ilave bir güç kaynağına hiç gerek yoktur. Havası alınmış tüplerin içersindeki soğuk ve sıcak suyun doğal döngü teori özelliği (tüpün içindeki ısınan suyun yoğunluğu azalacağından en üstte bulunan sıcak su deposuna doğru hareket edecektir. Sıcak su deposundaki suyun yoğunluğu daha fazla olacağı için aşağıya giderek yukarı gelen sıcak su ile yer değiştirecektir). Böylece doğal bir şekilde devirdaim sağlanıp deponun içersindeki su ısıtılarak depolanacaktır.

Gaziantep güneş enerji firmalarından Aksoy Solar Güneş Enerji Sistemleri Türkiye’nin dört bir yanına vakumlu güneş enerji sistemlirini göndermektedir. Tamamı Camdan Vakumlu Toplayıcı Isıtıcıları kesinlikle Paslanmaz çelik-AIN malzemesi kullanılarak en güzel şekilde yapılan ve gelişmiş Güneş enerjisi vakumlu toplayıcı ısıtıcılarıyla donatılmış olup SWH’ler daha yüksek verimliliğe sahip. Aynı zamanda daha uzun ömürlü olurlar.

Şamandıralı Sistem Özellikleri

·      Şebeke suyu kesintisi olan yerlere ve şebeke basıncı düşük olan yerler için tavsiye edilir.

·      Açık devre olarak çalışır. (Antifriz Kullanılmaz)

·      Doğal dolaşımlı

·      Şamandıralı

·      Soğuk su ağırlığından ve kod farkından kaynaklanan basınçlı sıcak su sağlar.

·      -30 °C kadar çalışır.

·      İsteğinize uygun büyük ya da küçük soğuk su deposu seçebilirsiniz.

30’lu vakum tüplü güneş  enerjisi ;

  • Vakum ısı tüplerinin malzemesi, M-AIN cermet tabakasından elde edilen emici tabakayla birlikte kullanılan yüksek boron silikon camdır. Böylece tüpler dolulara dayanabilir ve yüksek ısı verimliliğine sahip olur.
  • İçteki depo, ithal 304 krom nikel paslanmaz çeliğinden yapılmıştır.
  • Dış çevrenin malzemesi ise, 304 krom nikel veya 430 paslanmaz çelik veya renkli statik plakadan yapılmıştır.
  • İzolasyonun özel malzemesi ve serin tutucu olarak kullanılan ithal poliüretan köpük; güneş toplayıcısı, vakumlu tüple korunarak böylece yüksek ısı verimliliği oluşur.
  • Sızıntı koruyucusunun özel malzemesi olan silika-jeldir, böylece uzun ömürlü bir ürün olur.
  • Sistemlere isteğe bağlı elektrikli ısıtıcı (rezistans) takviyesi sağlanabilir.
  • İnsan yapımı, yüksek dayanıklılığa el veren, kurulumu basit ve SWH’yi (Güneş Enerjili Su Isıtıcısı sayesinde) binalara kurulabilecek edilebilecek muhteşem renkler elde edilebilir.
  • Sağlam çelik plakalar, çerçeve üzerinde antiseptik bir kaplama oluşturur
gaziantep güneş enerjisi