0549 251 90 90

Gaziantep güneş enerjisi imalatı bizim işimiz güçümüz herşeyimiz.!

Galvaniz Güneş Enerji Sistemleri

Boyama işlemlerinden önce boyanacak sac yüzeyler fiziksel ve kimyasal olarak temizlenerek çapak, yağ ve paslardan arındırılır. Kurutma işleminden sonra statik toz boya ile boyanır 175 °C de fırına sokularak 50 u kalınlığında homojen bir koruyucu boya tabakası elde edilir. Boya kalitesi belli periyotlar ile boya üreticisi firma elemanlarının da katılımı ile test edilmekte ve kalitenin sürekli ve kontrollü olması sağlanmaktadır.

Sacın özellikle A1 kalitede ve etrafında dışarıyla irtibatının kesilmesi için sarılan camyünü paslanma ömrünü değer sayılır biçimde uzatmaktadır.Gaziantep AKSOY SOLAR Güneş Enerji Sistemleri sizlere en uygun seçeneklerde depolar sunar.

 

Sistemimizin Çalışma Prensibi

Doğal sirkülasyon yaparak çalışan sistemdir. Sistemin çalışması için herhangi bir pompa ve benzeri şeyler kullanılmaz. Kapalı ve Açık devre diye ikiye ayrılmaktadır. Kapalı devre dediğimiz sistem antifirizli sistemdir. Açık devre sistemimiz ise antifiriz koyma derdi bulunmayan bir sistemdir. Dışarıdan bakıldığında üst üste iki depo olarak görünür. Üstteki soğuk su, alttaki depo ise sıcak su deposudur. Şebekeden gelen su ilk önce üst bölümdeki soğuk su deposuna girer. Suyun girişini ve durmasını bir şamandıra sayesinde kontrol altına alınır. Sıcak su kullanıldığında üst bölümdeki soğuk su alt bölümde bulunan sıcak su deposuna soğuk su akışı yapar ve panallerden (kollektör) sıcak su deposuna bir sirkülasyon yaparak ısınmaya başlar. Bu depolardan üstte bulunan soğuk su deposu izolasyonlu veya izolasyonsuz olabilir. -12 °C nin gördüğü bölgelerde soğuk su deposu izolasyonlu olarak kullanılır.

  • Kollektörlerde ısınan su kullanıma hemen hazır olur.
  • Sıcak su deposu üzerindeki soğuk su deposu ile beslenir.
  • Çok kısa sürede sıcak su elde edilir.
  • Şebeke suyunun kesilmesi halinde soğuk su deposu devreye girer ve sıcak suyu besler.
  • Don olmayan bölgelerde kullanılır.

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

SOĞUK SU DEPOSU   : 700 LT. Soğuk su hacmi, 1.5 -2.0 mm galvaniz Sac, 83×100 cm boyutlarında, soğuk su girişi ½ şamandıralıdır.

SICAKSU DEPO   : 180 LT. sıcak su hacmi, iç depo 1.5 -2.0 mm galvaniz, izolasyon 8 cm cam yünü, dış kılıf 0.50 mm. Galvaniz Sac, 53×100 cm boyutlarında, soğuk su girişi ¾, sıcak su çıkış ¾,  1 ¼  rezistans manşonu mevcuttur.

TAŞIYICI SEHPA(Modüler) : 40×40 köşebent ayak, endüstriyel boya.

GALVANİZ KOLLEKTÖR  : 12 borulu 0,75 galvaniz  panel, 4 mm düz cam, EPDM sızdırmaz conta, siyah mat püskürtme panel boyası, TSE belgeli, galvaniz 0.60 mm Sac kasa elektrostatik toz fırın boya kaplamalı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

3-5 Kişilik Aileler İçin
5-7 Kişilik Aileler İçin
7-9 Kişilik Aileler İçin
Sıcak Su Hacmi 180 lt. 240 lt. 320 lt.
İzolasyon Cam Yünü Cam Yünü Cam Yünü
Malzeme Cinsi Galvanizli Sac Galvanizli Sac Galvanizli Sac
Önerilen Kollektör Adedi 2 Adet 3 Adet 4 Adet
Taşıyıcı Sehpa 1 Adet 1 Adet 2 Adet
gaziantep güneş enerjisi