0549 251 90 90
trende
trende

Enerji Verimliliği

Enerji Verimliliği

Enerji  verimliliği, binalarda  yaşam  tarzı, standardı ve  hizmet  kalitesinin,  endüstriyel  işletmelerde  ise üretim kalitesi ve miktarının düşüşüne yol açmadan, birim hizmet veya ürün miktarı başına enerji tüketiminin azaltılmasıdır.

Isıtma, aydınlatma ve  ulaşım ihtiyaçlarımızı  doğal olarak karşılarken, elektrikli ev eşyalarımızı kullanırken, kısacası neredeyse bütün günlük  yaşantımızın her anında enerjiyi verimli kullanmak suretiyle, ihtiyaçlarımızdan kısıtlamaya gidilmeden aile bütçesine, ülkemizin ekonomisine ve çevremizin korunmasına katkı sağlamamız lazım.

Niçin Enerjiyi Verimliliği diye sorarsanız?

• Dünya’da en önemli enerji kaynağımız petrol ve kömür olan fosil yakıtlar hızla tükenmekte.
• Enerji  tüketim ve üretim  süreçlerimizde belirgin olarak ortaya çıkan ser gazı emisyonu küresel  ısınma ve  iklim  değişiklerinin en  önemli  nedenleri arasında.
• Kullandığımız tüm enerjinin  %70‘ini yurtdışından döviz olarak ödeyip satın alıyor olduğumuzu umarım biliyorsunuz

• Evimizde ya da ulaşımda tükettiğimiz elektrik ve enerjinin faturası sizce aile bütçemizin en önemli kalemlerinden değil midir? Kesinlikle aynı fikirdeyiz.
• Elektrik ve enerji faturalarımızın düşürmek ve aile ekonomisine büyük oranda katkıda bulunmak, ülkemiz için enerjide dışa bağımlılığı azaltmakla kalmaz ve gelecek nesillere yaşanılabilir güzel bir çevre bırakmak için enerjiyi verimli kullanmış oluruz.
•Binalarımızın çoğunda alacağımız bazı küçük büyük hiç fark etmez bu gibi önlemler ve enerji tüketim alışkanlıklarımızdaki değişiklikler bizlere çok fazla değer kazandıracaktır.

07 Ocak 2017
3.092 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

gaziantep güneş enerjisi

gaziantep güneş enerji

gaziantep güneş enerjisi

gaziantep güneş enerji firmaları